Top 10 fra gjeldende rank-liste

nr.navnklubbrank
1.Tore TorgersenTrondheim BK2242,7
2.Glenn Morten PedersenDrammen Tigers BK2194,6
3.Aleksander Åshovd-LarsenMunken BK2173,1
4.Christer AkerTrondheim BK2168,7
5.Jonas DammenSolør BK2151,7
6.Adrian KindervaagCross BK2144,3
7.Mathias ReinertsenTrondheim BK2140,6
8.Kenneth HermansenDrammen Tigers BK2130,8
9.Lars-Christian NygårdDrammen Tigers BK2118,5
10.Sander Kastås-LindstadMolde BK2098,6
nr.navnklubbrank
1.Grethe Walstad FosseideTrondheim BK1952,9
2.Åse JacobsenTrondheim BK1937,8
3.Jeanett Haavelmoen JohansenFrogner BK1914,8
4.Andrea Eliassen HansenArctic Strike BK1864,3
5.Mette HansenFossen BK1858,9
6.Heidi ThorstensenFrogner BK1858,5
7.Janne MonsenMolde BK1857,8
8.Renate Marie JakobsenCross BK1827,1
9.Jenny MathiesenSolør BK1820,9
10.Grace KristiansenGlåmdal BK1798,6
Se hele listen

Klubbene rangert etter snittet på de 5 høyest rangerte spillerne

nr.Klubbsnitt rank
1Trondheim BK2121,3
2Drammen Tigers BK2097,7
3Solør BK2059,1
4Cross BK2027,3
5Briskebyen BK2020,7
6Molde BK1996,6
7Mascot BK1960,1
8Munken BK1950,3
9Glåmdal BK1942,2
10Rana BK1916,9
11Arctic Strike BK1887,6
12Larvik BK1872,5
13Frogner BK1857,3
14Sarpsborg BK1855,8
15Verdal BK1855,6
16Stord BK1850,7
17Evje BK1845,8
18Norsia1845,4
19Orkla BK1834,5
20Red Crown BK1834,4
21Hallingkast BK1833,6
22Polar Team BK1827,1
23Gjøvik BK1824,1
24Fredrikstad BK1818,9
25Fossen BK1801,3
26Oslo BK1794,8
nr.Klubbsnitt rank
27Åsane BK1790,1
28Skansen BK1790,0
29Jarlsberg BK1788,8
30Blue Strike1787,7
31Kvam BK1778,0
32Strike BK1770,7
33Skru BK1761,8
34Vepsa BK1754,6
35Sølvkula BK1735,5
36Elverum BK1725,5
37Dora BK1712,7
38Litego BK1709,9
39Fyllingen BC1706,7
40TRX1678,3
41Haugesund BK1673,0
42Tromsø BK1661,5
43Gokstad BK1654,2
44Moss BK1651,2
45Løkka BK1640,6
46Bekkelaget BK1636,0
47Grenland BK1615,7
48Sandnes BK1597,7
49Ringerike BK1593,5
50Lillestrøm BK1571,2
51Metropensjonistene1565,9
52Steinkjer BK1538,3
nr.Klubbsnitt rank
53Bergen BC1526,4
54Bryne BK1524,1
55Veitvet Seniorbowling1520,6
56Oppdal BK1502,7
57Finnsnes BK1500,4
58Vågan BK1499,8
59Vennesla BK1487,9
60Vestkanten BC1487,0
61Røros BK1479,0
62Nygård BC1465,4
63Valdres BK1432,5
64Lillehammer BK1427,6
65Askim BK1417,9
66Kristiansund BK1417,3
67Bergen Døves IK - Bo1397,5
68Oslo Døves1382,7
69Os BK1294,4
70Arendal BK1283,4
71Stavanger Døve IF1253,8
72Brooklyn 3001156,9
73Sørlands-Strike BK1137,1
74Haram BK549,4
75Trondheim Døves497,5
76Gjøvik Senior Bowlin284,7
77Bodø BK268,2

Spillere som har toppet ranklisten siden 1.januar 2003

nr.navnklubbant uker nr.1ant uker nr.2ant uker nr.3ant uker nr.4ant uker nr.5
1.Tore TorgersenTrondheim BK69314581404
2.Glenn Morten PedersenDrammen Tigers BK2491166819185
3.Bjørn Einar RudshagenGlåmdal BK100134962130
4.Mads SandbækkenRed Crown BK89495150157
5.Christer AkerTrondheim BK56666923
6.Petter HansenOslo BK34491351
7.Kim Asbjørn HaugenEvje BK653116
8.Svein Roger OlsenLitego BK3016314084
9.Stefan PalmèrMascot BK201749119
10.Jonas DammenSolør BK20984756
11.Svein Åke EkMunken BK18421214
12.Aleksander Åshovd-LarsenMunken BK3477064
13.Kenneth HaukåsMascot BK355173
14.Lasse IngebrigtsenMascot BK7494
15.Fredrik André TjernesOslo BK724
16.Stian OlsenBriskebyen BK722
17.Audun Boye HansenDrammen Tigers BK327
18.Arvid EspenTrondheim BK139
19.Tor Inge JansenBriskebyen BK121
20.Arne Svein StrømBekkelaget BK116
21.Adrian KindervaagCross BK135
22.Geir Olav PedersenBriskebyen BK34
23.Per Kristian EideMetro BK17
24.Kenneth HermansenDrammen Tigers BK13
25.Yngvar KostølVepsa BK9
26.Øyvind HarangGlåmdal BK7
27.Tore RokkonesMunken BK4
28.Arnar David JonssonFrogner BK3