Top 10 fra gjeldende rank-liste

nr.navnklubbrank
1.Glenn Morten PedersenDrammen Tigers BK2222,3
2.Tore TorgersenTrondheim BK2217,3
3.Christer AkerTrondheim BK2192,6
4.Aleksander Åshovd-LarsenMunken BK2176,5
5.Jonas DammenSolør BK2170,7
6.Adrian KindervaagCross BK2145,2
7.Tor Inge JansenBriskebyen BK2144,3
8.Alexander BeckSolør BK2095,6
9.Kenneth HermansenDrammen Tigers BK2094,0
10.Lars-Christian NygårdDrammen Tigers BK2083,8
nr.navnklubbrank
1.Andrea Eliassen HansenArctic Strike BK1946,7
2.Grethe Walstad FosseideTrondheim BK1924,1
3.Heidi ThorstensenFrogner BK1908,4
4.Åse JacobsenTrondheim BK1879,4
5.Jeanett Haavelmoen JohansenFrogner BK1878,8
6.Janne MonsenMolde BK1854,0
7.Mariann KleivenArctic Strike BK1817,7
8.Mette HansenFossen BK1794,7
9.Tove Walstad FosseideTrondheim BK1791,6
10.Grace KristiansenGlåmdal BK1787,3
Se hele listen

Klubbene rangert etter snittet på de 5 høyest rangerte spillerne

nr.Klubbsnitt rank
1Trondheim BK2094,1
2Drammen Tigers BK2074,0
3Solør BK2047,3
4Cross BK2004,4
5Munken BK1997,5
6Briskebyen BK1993,1
7Glåmdal BK1967,3
8Molde BK1909,0
9Arctic Strike BK1891,1
10Rana BK1862,7
11Evje BK1853,9
12Larvik BK1827,7
13Stord BK1825,6
14Frogner BK1820,0
15Mascot BK1819,7
16Skru BK1813,3
17Oslo BK1809,6
18Verdal BK1808,5
19Polar Team BK1807,9
20Norsia1799,2
21Fredrikstad BK1779,1
22Gjøvik BK1778,0
23Vepsa BK1762,4
24Red Crown BK1753,1
25Jarlsberg BK1751,3
26Sarpsborg BK1748,6
27Hallingkast BK1743,6
nr.Klubbsnitt rank
28Åsane BK1743,0
29Ringerike BK1735,0
30Strike BK1732,8
31Elverum BK1731,5
32Skansen BK1725,2
33Fossen BK1712,1
34Fyllingen BC1701,9
35Blue Strike1691,9
36Sølvkula BK1660,6
37Dora BK1660,2
38Orkla BK1652,2
39Syv Søstre BK1636,1
40Kvam BK1633,4
41Bekkelaget BK1626,9
42Tromsø BK1625,7
43Bodø BK1610,5
44Brage BK1606,6
45Haugesund BK1572,0
46Moss BK1562,1
47Grenland BK1542,5
48TRX1533,7
49Metropensjonistene1533,4
50Vågan BK1497,2
51Gokstad BK1495,7
52Veitvet Seniorbowling1495,6
53Oppdal BK1493,5
54Sandnes BK1490,3
nr.Klubbsnitt rank
55Løkka BK1485,3
56Steinkjer BK1474,0
57Bergen BC1470,6
58Nygård BC1451,5
59Heimdal BK1447,5
60Valdres BK1440,4
61Bryne BK1439,8
62Lillestrøm BK1439,8
63Gjøvik Senior Bowlin1431,8
64Vennesla BK1420,8
65Røros BK1393,0
66Lillehammer BK1373,3
67Oslo Døves1331,6
68Litego BK1322,1
69Kristiansund BK1321,0
70Bergen Døves IK - Bo1302,6
71Arendal BK1259,5
72Os BK1248,3
73Brooklyn 3001131,3
74Askim BK1024,4
75Stavanger Døve IF935,8
76Vestkanten BC808,0
77Trondheim Døves783,3
78Sørlands-Strike BK540,7
79Haram BK530,0

Spillere som har toppet ranklisten siden 1.januar 2003

nr.navnklubbant uker nr.1ant uker nr.2ant uker nr.3ant uker nr.4ant uker nr.5
1.Tore TorgersenTrondheim BK64613378404
2.Glenn Morten PedersenDrammen Tigers BK234786019085
3.Bjørn Einar RudshagenGlåmdal BK100134962130
4.Mads SandbækkenRed Crown BK89495150157
5.Christer AkerTrondheim BK55636703
6.Petter HansenOslo BK34491351
7.Kim Asbjørn HaugenEvje BK653116
8.Svein Roger OlsenLitego BK3016314084
9.Stefan PalmèrMascot BK201749119
10.Jonas DammenSolør BK20984730
11.Svein Åke EkMunken BK18421214
12.Aleksander Åshovd-LarsenMunken BK1263263
13.Kenneth HaukåsMascot BK355173
14.Lasse IngebrigtsenMascot BK7494
15.Fredrik André TjernesOslo BK724
16.Stian OlsenBriskebyen BK722
17.Audun Boye HansenDrammen Tigers BK327
18.Arvid EspenTrondheim BK139
19.Arne Svein StrømBekkelaget BK116
20.Tor Inge JansenBriskebyen BK121
21.Geir Olav PedersenBriskebyen BK34
22.Per Kristian EideMetro BK17
23.Kenneth HermansenDrammen Tigers BK13
24.Yngvar KostølVepsa BK9
25.Øyvind HarangGlåmdal BK7
26.Tore RokkonesMunken BK4
27.Arnar David JonssonFrogner BK3