Top 10 fra gjeldende rank-liste

nr.navnklubbrank
1.Tore TorgersenTrondheim BK2192,9
2.Jonas DammenSolør BK2166,7
3.Aleksander Åshovd-LarsenMunken BK2147,5
4.Adrian KindervaagTrondheim BK2142,0
5.Mathias ReinertsenTrondheim BK2136,7
6.Christer AkerTrondheim BK2132,8
7.Jørgen MathiesenSolør BK2130,3
8.Kenneth HermansenFredrikstad BK2123,0
9.Sander Kastås-LindstadMolde BK2106,7
10.Glenn Morten PedersenDrammen Tigers BK2104,2
nr.navnklubbrank
1.Ingunn FarbuFrogner BK2035,1
2.Åse JacobsenTrondheim BK1941,5
3.Grethe Walstad FosseideTrondheim BK1923,9
4.Jenny MathiesenSolør BK1912,2
5.Heidi ThorstensenFrogner BK1886,0
6.Janne MonsenMolde BK1829,2
7.Grace KristiansenGlåmdal BK1806,8
8.Mette HansenFossen BK1799,6
9.Jeanett Haavelmoen JohansenFrogner BK1774,9
10.Tove Walstad FosseideTrondheim BK1769,6
Se hele listen

Klubbene rangert etter snittet på de 5 høyest rangerte spillerne

nr.Klubbsnitt rank
1Trondheim BK2134,3
2Solør BK2070,0
3Molde BK2026,1
4Briskebyen BK2001,5
5Sarpsborg BK1964,1
6Løkka BK1935,1
7Munken BK1930,6
8Åsane BK1923,0
9Arctic Strike BK1920,1
10Drammen Tigers BK1919,8
11Glåmdal BK1918,2
12Rana BK1896,2
13Frogner BK1894,6
14Larvik BK1889,5
15Mascot BK1874,9
16Fredrikstad BK1874,7
17Cross BK1847,8
18Polar Team BK1843,8
19Evje BK1839,4
20Fossen BK1835,7
21Oslo BK1826,2
22Litego BK1812,3
23Verdal BK1809,3
24Stord BK1808,4
25Blue Strike1808,3
nr.Klubbsnitt rank
26Norsia1808,0
27Elverum BK1806,8
28Gjøvik BK1804,8
29Hallingkast BK1793,8
30Red Crown BK1791,8
31Skansen BK1791,7
32Gokstad BK1790,1
33Jarlsberg BK1785,8
34Orkla BK1766,5
35BK Skru1742,4
36Vepsa BK1740,6
37Fyllingen BC1736,4
38Sølvkula BK1731,1
39Moss BK1705,2
40Strike BK1694,4
41Dora BK1688,3
42Kvam BK1687,1
43Tromsø BK1675,6
44TRX1663,4
45Grenland BK1648,2
46Lillestrøm BK1638,9
47Ringerike BK1628,4
48Haugesund BK1619,4
49Sandnes BK1616,6
50Bekkelaget BK1611,9
nr.Klubbsnitt rank
51Finnsnes BK1581,2
52Metropensjonistene1577,8
53Veitvet Seniorbowling1525,5
54Steinkjer BK1519,4
55Vennesla BK1510,7
56Oppdal BK1500,5
57Bergen BC1479,5
58Bryne BK1464,7
59Vågan BK1460,7
60Sørlands-Strike BK1458,8
61Kristiansund BK1433,2
62Røros BK1431,9
63Lillehammer BK1424,2
64Bergen Døves IK - Bo1406,2
65Valdres BK1383,0
66Arendal BK1328,3
67Vestkanten BC1171,1
68Brooklyn 3001166,9
69Oslo Døves1134,8
70Askim BK1027,7
71Stavanger Døve IF977,4
72Haram BK823,5
73Harstad BK340,7
74Trondheim Døves275,8

Spillere som har toppet ranklisten siden 1.januar 2003

nr.navnklubbant uker nr.1ant uker nr.2ant uker nr.3ant uker nr.4ant uker nr.5
1.Tore TorgersenTrondheim BK75414581404
2.Glenn Morten PedersenDrammen Tigers BK2491686819686
3.Bjørn Einar RudshagenGlåmdal BK100134962130
4.Mads SandbækkenRed Crown BK89495150157
5.Christer AkerTrondheim BK5666811436
6.Petter HansenOslo BK34491351
7.Kim Asbjørn HaugenEvje BK653116
8.Svein Roger OlsenLitego BK3016314084
9.Jonas DammenSolør BK271007569
10.Stefan PalmèrMascot BK201749119
11.Svein Åke EkLøkka BK18421214
12.Aleksander Åshovd-LarsenMunken BK51047264
13.Kenneth HaukåsMascot BK355173
14.Lasse IngebrigtsenMascot BK7494
15.Fredrik André TjernesOslo BK724
16.Stian OlsenBriskebyen BK722
17.Adrian KindervaagTrondheim BK546
18.Audun Boye HansenDrammen Tigers BK327
19.Arne Svein StrømBekkelaget BK116
20.Arvid EspenTrondheim BK139
21.Tor Inge JansenBriskebyen BK121
22.Geir Olav PedersenBriskebyen BK34
23.Per Kristian EideLitego BK17
24.Kenneth HermansenFredrikstad BK13
25.Yngvar KostølVepsa BK9
26.Øyvind HarangGlåmdal BK7
27.Tore RokkonesMunken BK4
28.Arnar David JonssonTrondheim BK3
29.Mathias ReinertsenTrondheim BK3