Top 10 fra gjeldende rank-liste

nr.navnklubbrank
1.Tore TorgersenTrondheim BK2237,9
2.Glenn Morten PedersenDrammen Tigers BK2220,5
3.Christer AkerTrondheim BK2213,3
4.Aleksander Åshovd-LarsenMunken BK2173,0
5.Adrian KindervaagCross BK2169,9
6.Jonas DammenSolør BK2157,2
7.Mathias ReinertsenTrondheim BK2141,8
8.Kenneth HermansenDrammen Tigers BK2135,9
9.Tor Inge JansenBriskebyen BK2129,2
10.Christer JakobsenTrondheim BK2105,0
nr.navnklubbrank
1.Andrea Eliassen HansenArctic Strike BK1954,4
2.Grethe Walstad FosseideTrondheim BK1937,7
3.Jeanett Haavelmoen JohansenFrogner BK1904,3
4.Heidi ThorstensenFrogner BK1903,9
5.Åse JacobsenTrondheim BK1902,7
6.Janne MonsenMolde BK1891,6
7.Mette HansenFossen BK1827,1
8.Mariann KleivenArctic Strike BK1823,5
9.Grace KristiansenGlåmdal BK1797,1
10.Tove Walstad FosseideTrondheim BK1788,7
Se hele listen

Klubbene rangert etter snittet på de 5 høyest rangerte spillerne

nr.Klubbsnitt rank
1Trondheim BK2145,1
2Drammen Tigers BK2085,9
3Solør BK2049,0
4Briskebyen BK2031,3
5Cross BK2020,5
6Munken BK1984,7
7Glåmdal BK1972,3
8Molde BK1951,4
9Rana BK1925,5
10Arctic Strike BK1908,3
11Mascot BK1891,5
12Evje BK1886,3
13Larvik BK1866,6
14Frogner BK1860,3
15Verdal BK1857,2
16Vepsa BK1840,9
17Red Crown BK1838,4
18Stord BK1833,0
19Polar Team BK1825,2
20Hallingkast BK1820,8
21Skru BK1817,9
22Norsia1816,4
23Sarpsborg BK1814,8
24Orkla BK1809,5
25Fredrikstad BK1809,2
26Gjøvik BK1802,2
nr.Klubbsnitt rank
27Oslo BK1794,5
28Blue Strike1793,3
29Åsane BK1790,8
30Skansen BK1762,1
31Fossen BK1759,8
32Strike BK1757,5
33Jarlsberg BK1756,7
34Fyllingen BC1737,7
35Elverum BK1732,8
36Sølvkula BK1719,3
37Kvam BK1711,4
38Dora BK1709,5
39Ringerike BK1661,7
40Haugesund BK1655,8
41Bekkelaget BK1652,0
42Løkka BK1649,7
43Bodø BK1644,5
44Tromsø BK1643,8
45Moss BK1641,4
46Litego BK1636,5
47TRX1628,1
48Grenland BK1608,9
49Gokstad BK1577,0
50Metropensjonistene1571,0
51Vågan BK1541,3
52Veitvet Seniorbowling1536,7
nr.Klubbsnitt rank
53Oppdal BK1525,5
54Bergen BC1519,1
55Sandnes BK1516,9
56Steinkjer BK1509,1
57Valdres BK1508,8
58Lillestrøm BK1500,1
59Vennesla BK1493,6
60Nygård BC1489,5
61Gjøvik Senior Bowlin1468,9
62Bryne BK1463,3
63Røros BK1439,7
64Oslo Døves1405,2
65Lillehammer BK1405,1
66Kristiansund BK1390,4
67Bergen Døves IK - Bo1333,5
68Arendal BK1315,6
69Os BK1280,6
70Brooklyn 3001173,1
71Vestkanten BC1102,6
72Syv Søstre BK1086,1
73Askim BK1070,6
74Stavanger Døve IF965,3
75Sørlands-Strike BK540,7
76Haram BK534,1
77Trondheim Døves528,3

Spillere som har toppet ranklisten siden 1.januar 2003

nr.navnklubbant uker nr.1ant uker nr.2ant uker nr.3ant uker nr.4ant uker nr.5
1.Tore TorgersenTrondheim BK65514581404
2.Glenn Morten PedersenDrammen Tigers BK249876019085
3.Bjørn Einar RudshagenGlåmdal BK100134962130
4.Mads SandbækkenRed Crown BK89495150157
5.Christer AkerTrondheim BK55957703
6.Petter HansenOslo BK34491351
7.Kim Asbjørn HaugenEvje BK653116
8.Svein Roger OlsenLitego BK3016314084
9.Stefan PalmèrMascot BK201749119
10.Jonas DammenSolør BK20984745
11.Svein Åke EkMunken BK18421214
12.Aleksander Åshovd-LarsenMunken BK1265564
13.Kenneth HaukåsMascot BK355173
14.Lasse IngebrigtsenMascot BK7494
15.Fredrik André TjernesOslo BK724
16.Stian OlsenBriskebyen BK722
17.Audun Boye HansenDrammen Tigers BK327
18.Arne Svein StrømBekkelaget BK116
19.Tor Inge JansenBriskebyen BK121
20.Adrian KindervaagCross BK18
21.Arvid EspenTrondheim BK139
22.Geir Olav PedersenBriskebyen BK34
23.Per Kristian EideMetro BK17
24.Kenneth HermansenDrammen Tigers BK13
25.Yngvar KostølVepsa BK9
26.Øyvind HarangGlåmdal BK7
27.Tore RokkonesMunken BK4
28.Arnar David JonssonFrogner BK3