Top 10 fra gjeldende rank-liste

nr.navnklubbrank
1.Tore TorgersenTrondheim BK2241,3
2.Glenn Morten PedersenDrammen Tigers BK2188,9
3.Aleksander Åshovd-LarsenMunken BK2184,0
4.Christer AkerTrondheim BK2179,4
5.Adrian KindervaagCross BK2159,3
6.Jonas DammenSolør BK2152,7
7.Mathias ReinertsenTrondheim BK2139,6
8.Kenneth HermansenDrammen Tigers BK2128,4
9.Tor Inge JansenBriskebyen BK2119,3
10.Alexander BeckSolør BK2107,3
nr.navnklubbrank
1.Åse JacobsenTrondheim BK1944,8
2.Grethe Walstad FosseideTrondheim BK1944,0
3.Jeanett Haavelmoen JohansenFrogner BK1907,9
4.Andrea Eliassen HansenArctic Strike BK1898,6
5.Heidi ThorstensenFrogner BK1866,3
6.Janne MonsenMolde BK1822,0
7.Mette HansenFossen BK1820,2
8.Jenny MathiesenSolør BK1819,7
9.Mariann KleivenArctic Strike BK1807,7
10.Grace KristiansenGlåmdal BK1795,2
Se hele listen

Klubbene rangert etter snittet på de 5 høyest rangerte spillerne

nr.Klubbsnitt rank
1Trondheim BK2132,0
2Drammen Tigers BK2088,7
3Solør BK2044,1
4Briskebyen BK2020,9
5Cross BK2017,3
6Molde BK1974,1
7Glåmdal BK1963,1
8Munken BK1950,0
9Mascot BK1933,1
10Rana BK1923,9
11Arctic Strike BK1889,7
12Larvik BK1884,9
13Verdal BK1867,1
14Frogner BK1859,5
15Sarpsborg BK1848,9
16Stord BK1846,8
17Polar Team BK1842,1
18Red Crown BK1839,8
19Evje BK1838,8
20Hallingkast BK1830,4
21Orkla BK1822,1
22Vepsa BK1821,5
23Norsia1818,2
24Skru BK1813,6
25Fredrikstad BK1805,2
26Gjøvik BK1804,0
nr.Klubbsnitt rank
27Oslo BK1799,8
28Åsane BK1792,8
29Blue Strike1789,4
30Jarlsberg BK1784,3
31Strike BK1776,6
32Skansen BK1774,2
33Fossen BK1767,1
34Kvam BK1756,4
35Sølvkula BK1732,5
36Fyllingen BC1719,3
37Elverum BK1714,4
38Dora BK1704,1
39TRX1687,5
40Haugesund BK1668,0
41Løkka BK1647,9
42Gokstad BK1646,7
43Moss BK1640,5
44Tromsø BK1635,1
45Bekkelaget BK1632,9
46Litego BK1611,0
47Grenland BK1608,4
48Bodø BK1605,1
49Ringerike BK1586,7
50Sandnes BK1565,1
51Metropensjonistene1565,1
52Vågan BK1533,0
nr.Klubbsnitt rank
53Veitvet Seniorbowling1532,7
54Bergen BC1525,2
55Lillestrøm BK1518,8
56Bryne BK1506,0
57Steinkjer BK1504,6
58Valdres BK1502,7
59Vennesla BK1498,0
60Oppdal BK1486,7
61Røros BK1479,4
62Nygård BC1467,3
63Finnsnes BK1456,6
64Gjøvik Senior Bowlin1445,8
65Lillehammer BK1424,7
66Bergen Døves IK - Bo1410,7
67Kristiansund BK1405,9
68Oslo Døves1390,7
69Arendal BK1317,1
70Askim BK1314,2
71Os BK1293,4
72Stavanger Døve IF1233,8
73Brooklyn 3001163,0
74Vestkanten BC1112,3
75Sørlands-Strike BK1102,1
76Haram BK539,1
77Trondheim Døves519,4

Spillere som har toppet ranklisten siden 1.januar 2003

nr.navnklubbant uker nr.1ant uker nr.2ant uker nr.3ant uker nr.4ant uker nr.5
1.Tore TorgersenTrondheim BK67614581404
2.Glenn Morten PedersenDrammen Tigers BK249996819185
3.Bjørn Einar RudshagenGlåmdal BK100134962130
4.Mads SandbækkenRed Crown BK89495150157
5.Christer AkerTrondheim BK56659823
6.Petter HansenOslo BK34491351
7.Kim Asbjørn HaugenEvje BK653116
8.Svein Roger OlsenLitego BK3016314084
9.Jonas DammenSolør BK20984745
10.Stefan PalmèrMascot BK201749119
11.Svein Åke EkMunken BK18421214
12.Aleksander Åshovd-LarsenMunken BK3376364
13.Kenneth HaukåsMascot BK355173
14.Lasse IngebrigtsenMascot BK7494
15.Fredrik André TjernesOslo BK724
16.Stian OlsenBriskebyen BK722
17.Audun Boye HansenDrammen Tigers BK327
18.Arvid EspenTrondheim BK139
19.Tor Inge JansenBriskebyen BK121
20.Arne Svein StrømBekkelaget BK116
21.Adrian KindervaagCross BK129
22.Geir Olav PedersenBriskebyen BK34
23.Per Kristian EideMetro BK17
24.Kenneth HermansenDrammen Tigers BK13
25.Yngvar KostølVepsa BK9
26.Øyvind HarangGlåmdal BK7
27.Tore RokkonesMunken BK4
28.Arnar David JonssonFrogner BK3